суботу, 27 лютого 2021 р.

 

Книги, які не залишать вас байдужими

(надійшли у відділ абонемента  від Українського інституту книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів).



Дністровий, Анатолій.

Пацики  : роман / А. Дністровий. - Київ : Вид-во Жупанського, 2020. - 312 с. - (Альтернатива).

Вперше опублікований 2005 року, роман одразу здобув культовий статус відвертого літературного свідчення про буремний кінець епохи вісімдесятих і початок дев’яностих на руїнах помираючого «совка». Тут є все, що сором’язливо замовчували тогочасні ЗМІ і що ніколи не звучало на педрадах шкіл, ПТУ чи технікумів: епічні битви «район на район», перші кримінальні досвіди, хлопці й дівчата, які, заледве ступивши на поріг своєї юності, змушені вчитися виживати у цьому жорстокому, майже неконтрольованому хаосі стрімких соціальних і культурних змін, що пророкували близький крах старої системи.

Книжка написана для нас і про нас.

Шовкошитний, Володимир.

Чорнобиль: я бачив  : повість / В. Ф. Шовкошитний. - 3-тє вид., перероб. й доп. - Київ : Укр. пріоритет, 2019. - 328 с. + 8 с. іл.

         Це нова спроба автора, самовидця Чорнобильської аварії й активного ліквідатора її наслідків, поєднати воєдино літературу пам'яті й літературу факту. Адже, на його думку, не існує жанрів поза життям, а воно, життя, є жанром всеохопним. Отож, у творі поєднані спогади очевидців найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, учасників ліквідації її наслідків, простежені долі літературних героїв, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки наймасштабнішого рукотворного лиха, показані перспективи повернення забруднених територій в народногосподарський обіг. Ця книга дає відповідь на головні питання, що постали після Чорнобиля, вона показує духовний зв'язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО. Адже всі 33 роки після Чорнобиля автор був в епіцентрі Українського життя.

У художньо-документальній повісті спростовується безліч міфів.

Немає коментарів:

Дописати коментар