середа, 13 березня 2024 р.

Що почитати: добірка книжок

 

Брешан, Іво.

Азартні ігри з долею  : [роман] / І. Брешан ; пер. з хорват. І. Маркової. - Чернівці : Книги-ХХІ, 2017. - 176 с.

Іво Брешан  – культовий хорватський прозаїк та драматург. Його твори перекладено багатьма мовами світу.

«Азартні ігри з долею» не вписуються у канони банального детективу чи трилеру, оскільки за історією про пошук вбивці криється кохання, випробуване сумнівами, болем, війною, часом; міцна чоловіча дружба, психологічний конфлікт бажаного і дійсного та боротьба головного героя у пошуках себе у повоєнному світі, що є особливо актуальним у нинішній історико-політичній ситуації в Україні.

Ця трагічно-проста історія не читається похапцем у транспорті, адже стежачи за розмовами героїв про долю, гру, життя та смерть, спостерігаючи за перебігом подій, Ви захочете повертатись на сторінки книги знову і знову.

 

Ваккаус, Ольга.

Валькірія : жіночий детектив із львів. душею / О. Ваккаус. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2023. - 416 с. - (Детективна аґенція ВО).

Вірне кохання і цинічна зрада, славетні тріумфи та болючі поразки історія України з давніх часів і донині вражає свідченнями про велич сильних духом непересічних особистостей та ганебну деградацію людців. Родова пам’ять зберігає унікальні коди-символи, в яких зашифровані «ключі» ментальності нашого народу потужний потенціал для остаточної перемоги сил добра над підступним злом. У детективний сюжет вплетені епізоди війни, що з 2014 року триває в Україні, відгомін минулих боїв, що відбувалися на полях битв і в душах тих, кого черконули своїми «крилами» міфічні чи цілком реальні валькірії. Вир подій затягує, переформатовуючи людські долі, та остаточний вибір завжди за нами, стверджують герої львівського детектива із жіночим обличчям.

Частина отриманих від продажу книги коштів призначена на допомогу ЗСУ. Наближаймо перемогу України творімо добро разом!

 

Винник, Тетяна Анатоліївна.

Моя мама схожа на Саскію : повість / Т. А. Винник. - 2-е вид. - Чернівці : Букрек, 2023. - 128 с. : кол. іл.

У психологічній повісті для підлітків «Моя мама схожа на Саскію» розкриваються проблеми дитини в соціумі. У центрі сюжету – життя 13-річної дівчинки Марії, яка втратила на війні батька, не може порозумітися із мамою, зазнає цькувань у школі. Брати на себе відповідальність за власне життя, змінювати його і змінюватися, мріяти і йти до своєї мети (чи це стосується ідеї здобути авторитет серед однолітків та порозумітися з мамою, чи привернути увагу найкрасивішого хлопця), не підкорятися обставинам, а крок за кроком досягати бажаного результату, – усе це робить головна героїня повісті. І доводить, що все можливо, якщо повірити в себе.

Книжка буде цікавою дітям середнього та старшого шкільного віку.

 

Ельчин.

Голова  : роман / Ельчин ; пер. Д. Дроздовський. - Київ : Журнал "Всесвіт" : Саміт-Книга, 2022. - 240 с. + 4 арк. іл.

Роман класика азербайджанської літератури  про карколомні події, які відбуваються паралельно у двох реальностях. Перша з них історична. У ній представлено останні дні невеликих королівств Грузії та ханатів мусульманського Азербайджану. Згодом ці землі жорстоко й підступно привласнить унаслідок воєнного захоплення Російська імперія. Друга реальність – це незримий вимір, який поза часом і простором. Саме в цій онтологічній реальності буття відбуваються найдивовижніші метафізичні перевтілення, які посилюють інтригу. До останньої сторінки письменник зберігає таємницю Голови.

У романі на широкому історичному тлі розкрито російський імперіалізм, який реалізує себе в бажанні підкорити Південний Кавказ. У творі події розгортаються навколо князя Ціціанова. Головній
дійовій особі, яка представляє Азербайджан – Гусейнґулу-хану,– потрібно зробити вибір щодо долі Баку. Цей роман є не лише історичним, а й філософським, містичним, у традиціях магічного реалізму ХХ ст. Духу людяності у творі загрожує війна та потреба компромісних рішень.

Ельчин – один із найвідоміших письменників Азербайджану. Син Ілляса Ефендієва – письменника, який став класиком азербайджанської літератури. Ельчин народився в Баку в 1943 році. Доктор філологічних наук, автор численних есеїв, монографій та п’єс, перекладених різними мовами світу.

 

Клейсон, Джордж Семюел.

Найбагатший чоловік у Вавилоні  / Д. Клейсон ; пер. з англ. А. Лапін. - 5-е вид. - Київ : Наш формат, 2021. - 136 с. - (#1 бестселер Amazon). - Парал. тит. арк. англ. мовою.

Змінилися часи, замість золотих монет з’явилися паперові купюри й картки для виплат, та незмінними залишаються закони грошей. Ще давні вавилоняни знали, як заробляти й примножувати статки. Так вони перетворили своє місто в найбагатше у світі. Завдяки книжці «Найбагатший чоловік у Вавилоні» кожна людина може відкрити для себе закони грошей. Цю збірку притч Джорджа Клейсона, стилізованих під вавилонські історії, ще називають посібником із фінансової кмітливості.

На відміну від традиційних підручників, збірка притч Джорджа Клейсона написана просто й захопливо, без складних термінів і нудних розділів. Щоб зрозуміти і втілити написане, вам не треба мати економічну освіту.

Джордж Клейсон (1874–1957) американський бізнесмен і письменник. Заснував картографічну компанію Clason Map та опублікував перший атлас шляхів Сполучених Штатів і Канади. У 1926 році видав збірку притч про фінансовий успіх «Найбагатший чоловік у Вавилоні». Книжка швидко поширилася серед працівників банків і страхових компаній.

 

Кур'ята, Ніна.

Дзвінка. Українка, народжена в СРСР / Н. Кур'ята. - Київ : Лабораторія, 2023. - 376 с.

«У вас така гарна українська мова – ви, мабуть, зі Львова?» – цю фразу головна героїня дебютного роману Ніни Кур’яти «Дзвінка» чутиме безліч разів. І постійно долатиме чужі стереотипи стосовно себе і своїх земляків з українського Півдня.

Ця книга про те, як це – народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім –упередженість земляків з інших регіонів. Створити та втримати власну ідентичність Дзвінці допомагає сім’я – саме родинні історії та сімейне виховання сіють в ній зерна сумніву стосовно того, а чи варто вірити тому, що говорять у школі, пишуть в газетах і «брешуть» по телевізору.   

 

Мілошевський, Зиґмунт.

Безцінний  : роман / З. Мілошевський ; пер. з пол.: Ю. Попсуєнко, М. Шагурі. - Київ : Рідна мова, 2017. - 544 с. - (Сучасний польський роман).

Міжнародний трилер відомого польського письменника, творчість якого поєднує найкращі риси прози Дена Брауна, Артуро Переса-Реверте та Умберто Еко. На місці кожної розв’язаної загадки з’являються кілька нових; карколомні події тягнуть за собою наступні, ще карколомніші.

Під час пошуків мистецького шедевра герої натрапляють на слід таємниці, яка може докорінно змінити новітню історію світу. Можновладці ладні зробити все, щоб ніхто не зміг наблизитися до розкриття цієї таємниці.

«Безцінний» – це також коментар до сьогодення в іронічному, смішному і безкомпромісному стилі.

 

Палагута, Катерина.

У пошуках щастя. Історії, що повертають віру в кохання  / К. Палагута. - Київ : Гамазин, 2022. - 200 с. - (Мелодії серця)

Коли здається, що світ збожеволів, життя закінчилося і все летить у прірву чи чорту під хвіст; коли люди, яким довіряв, не просто зрадили, а розтоптали всі твої цінності, стерли їх у порох; коли ставиш на собі хрест, бо стонадцятий раз надія на просте людське щастя розбивається на дрібні скалки; коли вже не чекаєш нічого доброго; стається щось, що все змінює, перевертає з голови на ноги: випадкова зустріч, вчасно підхоплений вірус, підкинута коробка кошенят, знайдений на вулиці телефон чи загублений пес, омріяні чи випадкові дві смужки на тесті... І враз отакі-от дрібнички стають цеглинами, з яких вибудовується міцний міст у світле майбутнє!

Для закоханих у життя.

 

Пессл, Маріша.

Прокинься в Ніколи  : роман / М. Пессл ; пер. з англ. В. Панченко. - Київ : Рідна мова, 2020. - 320 с. - (Психологічний детектив).

Харизматичний юнак Джим – талановитий поет і здібний музикант, якому всі пророкують велике майбутнє, – несподівано для всіх покінчив життя самогубством. Приголомшені всі – і батьки, і друзі, – а найбільше ж Беатріс, його кохана Докопатися до причин такого вчинку нелегко, тим паче що друзі самі несподівано потрапляють у часову пастку, такий собі часовий злам – за мить до власної загибелі. Вижити судилося лиш комусь одному. Але кому?..

Новий роман знаменитої авторки до самого фіналу триматиме в напрузі любителів психологічного детективу й подарує справжню насолоду від захопливого читання!


Немає коментарів:

Дописати коментар