неділю, 3 вересня 2017 р.

Вийшов друком новий роман Сергія Жанада "Інтернат"

Вийшов друком новий роман Сергія Жанада "Інтернат"


“Інтернат”, що вийшов друком у видавництві Meridian Czernowitz, розповідає про те, як змінилося життя людей, коли на Сході України почалась війна

Презентація роману відбулася 22 серпня у Харкові. 

За словами письменника, “інтернат – це одна з локацій роману, але водночас це ще й метафора, метафора світовідчуття, метафора загубленості, недолюбленості врешті-решт”.

“…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь, – ідеться в анотації. – Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…”

На думку Жадана, цю книгу добре було б прочитати людям, які ніколи не були на українському Сході, які складають своє враження про Донбас та українсько-російську війну суто з повідомлень ЗМІ та загальних настроїв у соціальних мережах, а також “тим, хто готовий за електоральними відсотками побачити живі обличчя”.


Наступні презентації роману відбудуться:
  • 9 вересня – на VIII Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz у Чернівцях,
  • 13 вересня – в Зеленому театрі в Одесі;
  • 15 вересня у львівському Оперному театрі в рамках Форум видавців.
“Інтернат” – четвертий роман Жадана і перший – про війну на Сході.
Нагадаємо, про закінчення роботи над новим романом Жадан заявив 1 березня цього року.

“Дорогі брати і сестри. З сердечною втіхою й душевним трепетом повідомляю, що сьогодні, 1 березня 2017 року, поставив останню крапку в своєму новому романі. 464 тисяч знаків (із пробілами). Шукайте цього року в книгарнях України”, – написав Сергій Жадан на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

Перед тим в інтерв’ю ЗМІ Жадан відзначав, що в українській літературі останнім часом з’явилося чимало творів на тему війни (“можу згадати роман Євгена Положія “Іловайськ” – унікальна робота, коли Женя брав інтерв’ю у декількох десятків наших хлопців, які були в Іловайську, і написав про це книгу; можна згадати книгу Сергія Лойка “Аеропорт” – це дійсно подія, там можна по-різному ставитися до художніх якостей книги, але що це подія, це важливо, мені здається, це очевидно”).
“Інша справа, ну так, поки не з’явився у нас український Ремарк, Хемінгуей”, – констатував Сергій Жадан.

Після випаду проросійського політика Віктора Медведчука на свою адресу Жадан заявляв: “Пане Медведчук, цілком можливо, що ця війна не дала (поки що) Україні свого Гемінгвея, але вона напевне дала Росії свого Гітлера. Можливо, в нього за вікном нині 1939-й, можливо, 1940-й, цілком можливо навіть, що він готується до свого 1941-го. Але річ у тім, що історія кожного Гітлера так чи інакше завершується 1945-м. Це вам будь-який Гемінгвей скаже”.


Немає коментарів:

Дописати коментар