субота, 28 грудня 2024 р.

Що почитати? Скористайся підказкою

 

Ще одна невеличка добірка книжок від Французького інституту в Україні, які ви можете прочитати, завітавши у відділ абонемента.  


Дені, Мадлен. Цифрове дитинство. Гаджети і ТБ: заборонити не можна дозволити / М. Дені, М. Стора ; пер. з фр. Г. Кирієнко. - 2-е вид. - Київ : Артбукс, 2021. - 101, [3] с. ; 20 см. - (Вибір супербатьків) (Читати - класно!).

Це маленькі настанови батькам від спеціалістки з дитячої психології, авторки численних творів на тему виховання (Мадлен Дені) та дитячого підліткового психолога-клініциста, спеціаліста з комп’ютерних ігор та їхнього впливу на дітей (Мішель Стора). Книга для батьків із порадами, корисними ідеями та підказками на щодень.

Енаф, Марсель. Ціна істини. Дар, гроші, філософія / М. Енаф ; пер. з фр. О. Панич. - Київ : Дух і літера, 2019. - 505, [1] с. : табл. ; 22 см. - Парал. тит. арк. фр. мовою. - Прим.: с. 415-484. - Бібліогр.: с. 485-501. - Імен. покажч.: с. 502-505.

Автор порушує питання про те, чи може істина та/або навчання її пошуку бути предметом купівлі-продажу. Задля відповіді на це питання автору доводиться вивчити поняття безцінного, боргу та благодаті; дослідити появу та функції грошей; проаналізувати суперечку Платона із софістами щодо платні за навчання мудрості; охарактеризувати статус торгівця у стародавньому світі; докладно проаналізувати відносини дарування (почавши від їхнього зародження в первісному суспільстві); розглянути появу авторського права, тощо.

Для філософів, культурологів, антропологів, істориків, а також усіх, хто цікавиться відповідним колом питань.



Пажак, Фредерік. Ван Гог. Іскріння / Ф. Пажак ; пер. з фр. І. Рябчий. - Київ : Нора-Друк, 2018. - 264, [4] с. : іл. ; 21 см. - (Біографії). - Парал. тит. арк. фр. мовою. - 2000 пр.

У життєписі Вінсента Ван Гога автор переповідає самотній шлях видатного художника – з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Ця писана і мальована біографія наголошує на маловідомих та хибно витлумачених епізодах з життя Ван Гога.




Аллан-Карон, Лоран. Таємниця на ім'я Лаґерфельд  / Л. Аллан-Карон, П. де Сінеті ; пер. з фр. С. Орлова. - Харків : Фабула : Ранок, 2021. - 158, [2] с. ; 24 см. - (#ProCreators).

Карл Лаґерфельд – одна з найзагадковіших постатей в історії світової моди. Його знають усі, і водночас про нього не знають майже нічого. Як це вдалося королю подіуму, що протягом кількох десятиліть перебував у центрі загальної уваги? І навіщо батько моди перетворив себе на легенду? Ці та чимало інших питань французький журналіст Лоран Аллан-Карон поставив друзям і близьким кутюр’є, а їхні відповіді дбайливо зібрав у правдивий і переконливий портрет генія, який спочатку ретельно вибудував життя своєї мрії, а потім зі смаком його прожив. Автор делікатно прочинив завісу в таємницю Лаґерфельда, зробивши чудовий подарунок усім прихильникам таланту Кайзера Карла.

А поціновувачі художньої літератури також знайдуть для себе книжку, яку ще не читали.

Бажаємо вам «сп’яніння від книжок»!


неділя, 22 грудня 2024 р.

Зверни увагу! Нова книга.

 

Фонд відділу абонемента поповнився новою книжкою.


Чарівний напій : казки письм. Буковини / уклад. Ю. Винничук ; іл. О. Маканіна. - Чернівці : Букрек, 2024. - 167, [1] с. : кол. іл.

До книжки увійшли казки, створені письменниками, які в різний час жили й творили на Буковині: Юрій Федькович, Сидір Воробкувич, Ольга Кобилянська, Іван Синюк, Євгенія Ярошинська, Костянтина Малицька та ін. Більшість цих казок не публікувалися з часу першодруку, зокрема Осипа Маковея, Корнила Ластівки, Сильвестра Яричевського, Катерини Чертенко-Костецької…

 Казки написані в другій половині XIX - першій половині XX століття. В основі творів – фольклорні пісенні та релігійні сюжети, що ґрунтуються на прагненні людини до добробуту і щастя, не зраджуючи при цьому традиційних для українців високих моральних цінностей.

Мову казок почасти осучаснено, але збережено діалектизми, іншомовні запозичення та характерні для авторського стилю синтаксичні конструкції.

Гарне видання, чудовий дизайн. Розрахована на широке коло читачів.


четвер, 19 грудня 2024 р.

Дякуємо за чудовий подарунок


Читаючи вперше гарну книгу, ми відчуваємо те ж саме, що при набутті нового друга. Ще раз прочитати вже читану книгу – значить знову побачити старого друга.

                                                                           Вольтер

 


Дійсно кажуть, що найкращий подарунок – книга.  Наш відділ абонемента отримав чергову партію книг, подарованих Французьким інститутом в Україні, за що безмежно вдячні і працівники, і користувачі. 

Приємно взяти в руки нову книгу, яка ще пахне типографською фарбою, а шелест сторінок звабливо лоскоче слух, і поринути в захоплюючу історію автора. Серед подарованих різножанрових книг є твори сучасних авторів і класиків французької літератури. Допитливий читач серед кіпи книжок обов’язково знайде свою. Запрошуємо до читання.