У Львові відбувся 24 форум видавців
Найбільший книжковий захід в Україні відбувся 14-17 вересня на понад 80 локаціях у місті Лева.
Цьогоріч відвідувачі форуму мали можливість відвідати понад 800 літературних заходів, які проходили по різних локаціях міста.
Як зазначають організатори, основною метою цьогорічного фестивалю було створення платформи для
комунікації, яка в майбутньому спричинить зародження абсолютно нових
бачень. Адже пошук нових ідей є абсолютно зрозумілим в сучасному
світовому контексті, бо нові візії ставали дзеркалом (і навіть рушієм)
змін у суспільстві.
Також було обрано найкращі книги форуму видавців 2017.
Церемонія проходила у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Цього року журі вирішило не присуджувати Гран-прі Форуму видавців. Натомість були визначені переможці в низці номінацій.- У номінації «Класична українська література» перемогла книжка Івана Франка “Мойсей”, “Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка”
- У номінації «Сучасна українська проза» перемогла книжка Сергія Жадана “Інтернат”, видавництво “Meridian Czernowitz”
- У номінації «Сучасна українська поезія» перемогла “Антологія української поезії XX століття: від Тичини до Жадана” (упорядник Іван Малкович), видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”
- У номінації «Класична зарубіжна література» перемогла книжка Мацуо Басьо “Поезії”, видавництво “Веселка”)
- У номінації «Сучасна зарубіжна література» перемогла книжка Хорхе Луїса Борхеса “Книга вигаданих істот”, “Видавництво Старого Лева”
- У номінації «Місто-Харків» перемогла книжка Максима Розенфельда “Фасади. Харків”, видавництво “АССА”
- Особливу відзнаку Харківського журі отримала книжка Алли Підлужної “Код Володимира Дахна”, видавництво “АВІАЗ”.
- У номінації «Література для дітей віком від 0 до 9» перемогла книжка Оксани Були “Зубр шукає гніздо”, “Видавництво Старого Лева”
- У номінації «Література для дітей віком від 10 до 12» перемогла книжка Ульфа Старка “Маленька книжка про любов”, “Видавництво Старого Лева”
- У номінації «Підліткова література» перемогла книжка Яни Подосєльнік. Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів, видавництво “Artbooks”
- У номінації «Біографія» перемогла книжка Леоніда Ушкалова. Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди, видавництво “Дух і літера”
- У номінації «Історія» перемогла книжка Оксани Кісь. Українські жінки у горнилі модернізації, видавництво “Клуб Сімейного Дозвілля”
- У номінації «Місто-Київ» перемогла книжка Владислава Гриневича “Бабин Яр. Історія і пам'ять”, видавництво “Дух і літера”
- Особливу відзнаку Київського журі отримала книжка Тараса Лозинського “Рушники Наддніпрянської України”, видавництво “Майстер книг”
- У номінації «Український non-fiction» перемогла книжка Тимура Ворони “Стартап на мільйон. Як українці заробляють на технологіях”, видавництво “Vivat”
- У номінації «Перекладений non-fiction» перемогла книжка Христі Фріланд “Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи”, видавництво “Наш формат”
- У номінації «Навчальна, довідкова, професійна література» перемогла книжка Альберто Каїро “Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації”, “Видавництво УКУ”
- У номінації «Візуальна книга» переміг графічний роман Івана Франка, Міхая Тимошенка, Кирила Горішного “Герой поневолі”, видавництво “Леополь”
- У номінації «Місто-Львів» перемогла книжка Катажини Котинської “Львів: перечитування міста”, “Видавництво Старого Лева”
- Особливу відзнаку Львівського журі отримала книжка Ярини Винницької “Наречена”, видавництво “Terra Incognita”.
Спеціальними гостями фестивалю були: Карл-Маркус Ґаус (Австрія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Єелле Рюмер
(Нідерланди), Ян Вагнер (Німеччина), Вітольд Шабловський (Польща), Щерек
Зємовіт (Польща), Дубравка Угрешич (Хорватія, Нідерланди), Каталін
Доріан Флореску (Швейцарія) та ще понад 50 авторів з 25 країн світу.
Немає коментарів:
Дописати коментар