четвер, 20 грудня 2018 р.

Книги для чарівного зимового настрою

Зима – не тільки найзатишніша пора року, а й найбільш книжкова пора. Думаю, багато хто зі мною погодиться: холодний зимовий вечір найкраще присвятити приємній книзі. Загорнутися у тепле одіяло, зігрітися ароматним напоєм, поласувати чимось смачненьким і зануритися у захопливу історію. Але яку книгу обрати? 

Пропоную вам добірку «зимових» книг на будь-який смак.

Чарльз Діккенс «Різдвяна історія»

Нетлінна класика і, мабуть, «найзимовіша» книга. Історія старого скнари Скруджа, людини, чий сенс життя – гроші. Цей похмурий чоловік відмовляється розуміти, чого люди так чекають на Різдво і так йому радіють. Відпочивають, не працюють – яка ж з того вигода? Благодійники навколо, так і хочуть здерти грошики! Ще й клерк відпрошується додому ... Як же це все огидно!
Буркотун Скрудж вирушає додому навіть не здогадуючись, які гості там чекають на нього і як за одну ніч перевернеться його життя... Це не тільки ідеальна книга для створення святкової атмосфери, а й можливість зробити для себе корисні висновки. Сніг за вікном, міцний чорний чай з лимоном і «Різдвяна історія» – кращий рецепт для зимового вечора.

Микола Гоголь «Ніч перед Різдвом»

Ще одна улюблена класика. Містична і дуже атмосферна історія про українське село напередодні Різдва. Про коваля Вакулу, якому терміново потрібно добути царицині черевички для своєї коханої Оксани; про чорта, який вкрав місяць з неба; про таємничу Солоху, яка у мішках ховає людей і всяку нечисть, про тих, хто у тих мішках сидить...
Знайома всім історія, цікава і така рідна. Пронизана українськими традиціями, вона створює святковий настрій. Колядка, чашка теплого узвару і «Ніч перед Різдвом» створять справжнє диво.

«Львів. Смаколики. Різдво»

Це збірник оповідань українських авторок – Вікторії Гранецької, Дари Корній, Тетяни Белімової, Ніки Нікалео та інших.
Кожен новий твір у книзі переповнений романтикою, любов'ю, вірністю і вірою в народження нового життя. Вся книга просто просякнута духом саме того новорічного, різдвяного Львову. З площі Ринок в одному оповіданні ви можете перенестись в затишну кав’ярню, де за філіжанкою гарячої кави почуєте історію життя з перших вуст. 

Надія Гербіш «Теплі історії до кави»

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів. Герої цих історій - прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятки, на дні яких і збереглися ці історії. 

                Надія Гербіш «Теплі історії до шоколаду»

Надихнути, втішити, додати солоду й радості. Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни. І дуже хочеться, щоби читаючи цю книжку, ви усміхалися. 

Орхан Памук «Сніг»

Чомусь з «дорослих» книг про зиму першою згадується «Сніг» нобелівського лауреата Орхана Памука: чи то через назву, чи то через таємницю, яку повинен розкрити молодий журналіст, замкнений снігопадом в маленькому старовинному турецькому містечку, де відбуваються дивні самогубства. «Він подивився на небо, яке, почавши темніти, здавалося ще світлішим, і побачив сніжинки, – стаючи все більшими і більшими, вони кружляли на вітрі не як ознаки наближення біди, а як знаки щастя і радості з далекого дитинства».

“13 різдвяних історій”

Кілька років тому у Видавництві Старого Лева вийшла збірка різдвяних оповідань. Серед авторів опинилися найвідоміші представники сучасного укрліту: Ірена Карпа, Андрiй Бондар, Андрiй Курков, Галина Вдовиченко, Дзвiнка Матiяш, Костянтин Москалець, Лариса Денисенко, Мар’яна Савка, Марiанна Кiяновська, Оксана Луцишина, Сергiй Жадан, Софія Андрухович, Христя Венгринюк. Книжка являє собою коктейль розповідей різноманітної тематики і настрою, об’єднує які, хіба що, Різдво, при цьому висвітлене не завжди у позитивному сенсі. Реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, заховані під однією палітуркою і несуть роздуми, розраду і, той самий, заповітний різдвяний настрій.


пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

Книги чекають на вас!

Гавальда Анна "Розрада"
Роман "Розрада" вийшов друком 2008 року. Шарль Баланда - успішний архітектор. Живе у Парижі з дружиною та її донькою. Він багато працює, рідко буває вдома. І все у нього нібито добре: і кар'єра, й особисте життя. На сюрпризи долі вже годі сподіватися. Аж раптом Шарль знаходить лист - лист із минулого, про яке він заборонив собі думати. З листа він дізнається про смерть матері колишнього друга. Шарль не бачив її понад двадцять років. Цей лист вщент руйнує його усталене життя, занурюючи у жахливу депресію. Та невдовзі давні, майже забуті почуття до цієї померлої жінки приводять його до іншої, реальної, живої... і життя набуває нового сенсу...


Буковські Чарльз "Сендвіч із шинкою"
«Сендвіч із шинкою» - четвертий роман Буковскі й тридцять сьома книга загалом, став своєрідною квінтесенцією його творчості. Створений на вершині популярності автора, твір оповідає про дитинство й молоді роки Хенка й становлення його як письменника-маргінала.
Будучи найбільш саморефлексивним твором, цей роман є по суті сповіддю, в якій перед читачем оголюються найінтимніші куточки душі самого Буковскі. Він постає як людина трагічна, що розривається між болісним пошуком порозуміння з навколишнім світом та лютою мізантропією, глибоким почуттям власної гідності та огидою до самого себе.


Сол Беллоу "Гендерсон, повелитель дощу"
Сол Беллоу [Соломон Білоус] (1915–2005) – видатний американський письменник, народився в провінції Квебек у єврейській родині. Після закінчення школи вступив до Чиказького університету. Увійшовши в літературу на початку 40-х років, опублікував кільканадцять романів і повістей, збір- ки оповідань, низку п’єс. Американська критика вважає Беллоу одним з найталановитіших письмен- ників свого покоління. 1976 року С. Беллоу було присуджено Нобелів- ську премію з літератури «за твори, в яких співчут- тя до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури». Роман «Гендерсон, повелитель дощу» – один з основних його творів, написаний у своєрідному філософсько-притчевому ключі, де дуже виразно звучить тема відчуження людини у сучасному світі.


Дара Корній "Сузір'я Дів"
Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини — представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист — то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» — то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.


Сергій Жадан "Антена"
«Антена» – 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.


четвер, 13 грудня 2018 р.

Шварц Арнольд "РЕВЮ ОДНОГО ЖУРНАЛІСТА"


Арнольд Шварц – чернівецький журналіст, шеф-редактор «Czernowitzer Allgemeine Zeitung». Книга «Ревю одного журналіста» була написана 90 років тому і вперше вийшла 1928 року.
«Ревю одного журналіста» – підсумок Арнольдом Шварцем 25-ти років його життєвого шляху, безпосередньо пов’язаного із журналістикою. Ця оповідь цікава не лише тим, що висвітлює стан чернівецької і загалом буковинської журналістики приблизно перших 30-ти років ХХ століття, становленням і розвитком нової модерної преси, а й показом життя журналістів, репортерів, історій почасти таких неймовірно-фантастичних або кумедних, що в них легше повірити як у художні, ніж як у реальні.
Із книги, крізь призму професійного зростання Арнольда Шварца, можна також довідатися про те, якими були основні професійні принципи тогочасних журналістів, до яких тем посилювалася увага, про те, як ЗМІ поступово виходили на новий рівень стосунків, зв’язків з громадськістю, про перші журналістські розслідування, про появу вільної журналістики, про її вплив на суспільну думку.
«Журналіст – це моя професія, чудовою рисою якої було завжди писати безпосередньо під натхненням моменту. Ця книга не є роботою письменника – це лише праця щоденного журналіста, який з імпровізації спогадів прийняв швидке рішення створити цю книгу і це рішення негайно, змахом руки, реалізував у манері, притаманній нашій професії. Ця книжка була надиктована стенографістам протягом чотирьох днів. Велика робота керівного редактора щоденної газети не передбачає довге вагання і розмірковування про стиль, систему та обсяг. Події натискали, і робота над цією книжкою мусила бути виконана швидко. З цією згадкою не пов’язується прохання про вибачення – слово честі: цією книгою я хочу презентувати себе як щоденного журналіста» (Арнольд Шварц).

середа, 5 грудня 2018 р.

Олександр Олесь: український поет масштабу Шевченка


Сьогодні виповнилось 140 років від дня народження Кандибі Олександру Івановичу (літературний псевдонім – Олександр  Олесь), українському письменнику, поету, драматургу, який народився 5 грудня 1878 року в містечку Білопілля на території сучасної Сумської області.

Його вірші в СРСР не видавалися, ім'я було під негласною забороною, але він був кумиром українців до 1917 р., а сучасні літературознавці ставлять ім'я Олеся в один ряд з Тарасом Шевченком. Вже перша його збірка віршів 1907 р. ("З журбою радiсть обнялась") показала, що з'явився самобутній український поет, який розірвав піввіковий період наслідування великому Кобзареві.
 "Україна отримала лірика, якого очікувала ще з часів Тараса Шевченка",- писав Михайло Грушевський. Іван Франко порівнював його вірші з музикою, Володимир Короленко називав його "українським Гейне", а Леся Українка зізналася, що не може більше писати лірику після Олександра Олеся.
Літературознавці впевнені, що, крім Шевченка, ні до, ні після Олександра Олеся рівних йому по силі поетичного таланту в українській історії не було. 
Його вірші актуальні й досі, а актуальність багатьох з них українці зрозуміли лише через 70 років, з початком війни 2014 року за українську незалежність.
З нагоди ювілею письменника у відділі абонемента нашої бібліотеки оформлено книжкову виставку «Журба і радість Олександра Олеся». Запрошуємо всіх шанувальників його таланту до 15 грудня ц.р. ознайомитися з матеріалами виставки.






понеділок, 3 грудня 2018 р.

Книги у відділі абонементу чекають на вас!


Д. Лаґеркранц  «Дівчина у павутинні»


Нові часи настали для Лісбет Саландер та Мікаеля Блумквіста. Лісбет оголосила війну кримінальній імперії батька. А «Міленіум» Мікаеля от-от буде поглинено великим медіаконцерном. Тож гакерка й журналіст зустрінуться знову, щоб урятувати часопис. Блумквіст з головою поринає в розслідування справи Франса Балдера: таємничої загибелі відомого науковця, розробника штучного інтелекту. А Лісбет з’ясовує, що за всім цим стоїть її найнебезпечніший ворог. Він, наче павук, сплів для неї пастку…


Дарина Гнатко «Проклята краса»


30-ті роки ХХ сторіччя. Полтавщина. У селі чутки розходяться швидко. За кілька днів усі дізналися, що за юною красунею Ганною упадає одружений чоловік. Чи не приворожила його ця дівка? Може, вона відьма, бо всі парубки без тями закохані в неї? Аби врятувати доньку від ганьби та пліток, родина відправляє дівчину до міста, де доля дарує їй зустріч з майором Дмитром Солодовим. Але на заваді їхньому щастю знову стає жіноча підступність… 
Непроста історія кохання красуні та офіцера КДБ на тлі найдраматичніших подій української минувщини: голодомор, сталінські репресії.


Джин Філліпс «Королівсто жахів»


Захоплива історія про нерозривний зв’язок між матір’ю і сином, про важкий і страшний шлях, який жінці доведеться пройти заради своєї дитини. 
Джоан зі своїм чотирирічним сином залишилась іще на декілька хвилин у майже порожньому зоопарку: відвідувачі вже розійшлись, а вони, користуючись моментом, вирішили ще трохи прогулятися. Однак те, що побачить жінка, наздоганяючи свого хлопчика вже біля виходу із зоопарку, змусить її чимдуж тікати назад із дитиною на руках. Цей жах триватиме аж три години. Три години немов у пастці дикого звіра, три години шаленого страху, три години як вічність… Вони за крок від смертельної небезпеки… 


Денніс Лігейн «Містична річка»


Ми глибоко ховаємо наші гріхи, ми відмиваємось від них дочиста…
Веселим хлопчачим забавам трьох вірних друзів — Джиммі, Дейва і Шона - було покладено край одного дня, коли на бостонській вулиці до них підкотив темний автомобіль, і невідомі чоловіки викрали найменшого з них — Дейва. Через кілька днів він повернувся - у машині полісменів, під спалахи камер репортерів… Тоді друзі позаздрили його славі. Подорослішавши — раділи, що не вони опинились у тому авто… Коли через двадцять п’ять років буде жорстоко вбито дев’ятнадцятирічну доньку Джиммі Маркуса, він і поліцейський детектив Шон Дівайн зрозуміють: якби тоді вони захистили Дейва, їхні життя склалися б по-іншому…


Дмитро Кешеля «Терен зацвів»


Терпко розцвітає терен. Чіпко тримається корінням землі. Уперто впирається вітрам. Морози йому - ніщо. Багато бачив і витерпів він під копитами часу. Жодна сила не змогла винищити його. Уміє захищати себе терен. Обережним треба бути з ним - колючий. Мудрий він у своїй недоступності. Дивну силу має. Вабить очі й притягує думку. Красивий терен, коли цвіте. Манять до себе його ягоди, що пахнуть небесами. Чомусь і тривожать вони, як густі хмари. Бо крутий норов має. Не кожному спокій несе. П'янить і ранить, лікує і бентежить. І дає надію, як ніжно-сумна пісня, в якій він є. Таке й життя людей в оповіданнях і повісті цієї книжки. Весь час вони в роботі. У випробуваннях любов'ю, болем і сльозами. У тривогах за свої гріхи. І в молитвах до Бога. Вони красиві й тоді, коли щось і незграбно роблять. Добрі й ніжні, хоч комусь від того й болить. Життєлюбність не покидає їх і за мить до смерті. Бо вірять, що й на Небесах є життя. Отакі люди, з якими зрісся у своїй творчості Дмитро Кешеля. Мусимо їх любити. Бо не любити їх не можна. Гріх не любити їх. А терен таки зацвів.

Венді Вокер «Всього не забудеш» 


Відколи на неї напали під час звичайної вечірки, Дженні Крамер не може пригадати, що трапилося: лікарі стерли її спогади про зґвалтування. Її мати не вберегла доньку від того кошмару, що чекав на неї в лісі, але робить все можливе, щоб та подія не зруйнувала життя Дженні. Тепер єдине, що хвилює дівчину — шрам на спині, якого неможливо не торкатися…

Але якщо Дженні не пригадає свого кривдника, його ніколи не спіймають. Ним може виявитися будь-хто. Наприклад, той, із ким вона щойно зустрілась очима. І він не забув…

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Царівна української літератури


20 листопада  в рамках мережевого проекту «Буковина читає Ольгу Кобилянську» (з нагоди 155-річчя від дня народження письменниці) працівники відділу абонемента провели виїзний захід «Царівна української літератури» в приміщені ГО «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» для членів цільової групи проекту «Соціальна підтримка колишніх жертв націонал-соціалізму, підвищення їх соціальної активності та статусу, подолання ізольованості та одинокості» по програмі підтримки «Місце зустрічі - діалог» (за фінансовою підтримкою німецького Федерального фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє»). Бібліотекар відділу Ремська Я.В. розповіла присутнім про життя і творчість О. Кобилянської. Учасники заходу прослухали уривок з повісті письменниці «Царівна», ознайомилися з матеріалами книжкової виставки та поділилися своїми думками про творчість О. Кобилянської.









Сергій Жадан, Макс Кідрук , Ирена Карпа, Юрій Винничук, Андрій Кокотюха

У не дуже віддаленому майбутньому звичайний український студент Андрій Чумак стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків.
 Сім історій у книжці – сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років. Ще чотири секретні складові – і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину: про пошуки справедливості й гіркі розчарування, перемоги й поразки. Пошматована, розкидана по світу примхами долі, родина Чумаків утратила головне – зв’язок поколінь. Чи не в цьому полягає трагедія всього українського народу? І хто вчиться на наших помилках?


Квіти для Елджернона

Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим!  Один з найлюдяніших творів у світової літературі!

Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим...
Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? 
Відповіді  на ці  та інші  запитання ви знайдете прочитавши книгу Даніеля Кіза "Кіти для Елджернона"!


пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Пол Клейнман «Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше»


Якщо ви не знаєте, з книг якого психолога почати, або який напрямок психології буде цікавим саме для вас, то радимо спершу прочитати цю книгу.

Журналіст, блогер та письменник Пол Клейнман зумів у доступній та цікавій формі розповісти про класичну та сучасну психологію. Тут ви знайдете пояснення базових психологічних термінів та розповідь про ключових персоналій цієї захопливої науки. 

Таємниці сновидінь, арт-терапія, теорія шести рукостискань і чимало інших тем, які обговорюються мільйонами, описуються у книзі Клейнмана у науково-популярній формі.

неділя, 4 листопада 2018 р.

Найкращі книги з мотивації

Стівен Кові «7 звичок надзвичайно ефективних людей»

Топ мотивуючих книг продовжує видання, що б’є всі рекорди популярності і практичної цінності! Автор стверджує: рушійними силами прогресу тіла і духу є фундаментальні зміни людини в цілому. Для пана Кові в якості фундаментальних змін виступають базові принципи. Книга є путівником людини до гармонії, самокомпенсації і внутрішнього спокою. Видання включає в себе ключі до щасливого майбутнього, велику кількість схем, графіків і малюнків, кожен з яких доповнює загальне уявлення і вибудовує цілісну картину світогляду успішної людини. Як стати краще в професійній діяльності, як максимально реалізувати свій творчий потенціал і, таким чином, назавжди змінити життя на краще – сьогодні це знають і застосовують на практиці багато підприємців по всьому світу. Ви на черзі!


Айн Ренд «Атлант розправив плечі (комплект із 3 книг)»

Захоплюючий художній роман, який відносять до бізнес-літератури. Перш за все, книга пропагує багатство, кажучи про те, що прагнення до повної матеріальної і грошової самодостатності є свідченням розуму людини. Власне, весь «Атлант…» побудований на філософії об’єктивізму і любові до правильного чесного капіталізму. Повчальний зміст книги дуже глибокий: вона вчить цінувати себе і свою працю, але не очікувати чогось задарма, не скаржитися на тих, хто вже чогось досяг, відчуваючи до себе жалість. Щоб домогтися успіху і винагороди, необхідно працювати, і працювати багато. Мотивує? Безумовно. Якщо взяти найкращі мотиваційні книги, ця – одночасно і розважає, і стимулює до дії.


Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

Чи реально знайти сенс життя, втративши ВСЕ, навіть свободу? Як зберегти людську подобу в умовах, коли знаходишся на волосині від смерті, в постійному страху? Австрійський психолог Віктор Франкл доводить: таке можливо! Потрапивши в концентраційний табір за часів Другої світової війни, він розуміє, що або знайде причину жити і залишатися людиною, або буде наступним, хто зійде з розуму і відправиться в газову камеру. Франкл стверджує, що тільки сама людина може вирішити, якою буде її життя, ким вона стане і як буде ставитися до страждань, що випали на її долю. Автор зміг вижити в концтаборах (коли майже вся його сім’я загинула), перш за все, завдяки тому, що не змирився з власним становищем. На власному прикладі показує, як не опустити руки, слідувати своїм переконанням, на шляху до щастя зберегти людяність і стійкий внутрішній стрижень.

Регіна Бретт «Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя»

Кожна людина – володар унікального таланту. На жаль, більшість з нас втрачають цей божий дар, потопаючи у вирі буденних справ, рутинного життя.
У розділі найкращі мотивуючі книги ця робота дає можливість зрозуміти себе і знайти власне покликання, наповнити життя новим змістом. За словами пані Бретт, кожен повинен займатися своєю справою. Автор щиро закликає працювати над собою, не просто вдало копіюючи чергову успішну особистість або ревно підлаштовуючись під вимоги навколишнього суспільства. Запорука її успіху – постійний розвиток, перманентна проактивність. У книзі зібрано 50 історій з життя різних людей, які опинилися в скрутному становищі, але знайшли в собі сили впоратися з викликами. Книга вчить не опускати руки, не сумувати, а діяти, свято вірячи в щасливий фінал. Отже, підсумок буде таким, як ви того бажаєте.


"Багатий тато, бідний тато" – Роберт Кійосакі 
Роберт Кійосакі – популярний письменник і лектор у сфері персональних фінансів. Свої унікальні погляди на фінансову освіту й управління особистими грошима він сформував під впливом двох своїх “батьків”. Його справжній батько був високоосвіченим, розумним, але фінансові проблеми переслідували його все життя. Батьком його близького друга, який також взяв участь у формуванні особистості Роберта Кійосакі, був мільярдер, який усього досяг сам. Він кинув школу у восьмому класі через необхідність утримувати сім’ю внаслідок втрати годувальника.
Юний Роберт Кійосакі прийняв близько до серця повчання свого багатого батька про те, що “бідні та середній клас працюють за гроші, а багаті змушують гроші працювати на себе”. Дотримуючись цього принципу, він став фінансово незалежним у віці 47 років, тобто міг більше не працювати все життя.



«Прилетіла ластівочка»


Ми знайомимося з 99-літнім чоловіком – містером Ніколасом Леонтовичем (Ніком Лео) – у домі для людей поважного віку в Америці. Відразу зрозуміло, що він українець – свариться нікому не зрозумілою (українською) мовою. Містер Лео самотній – дружина померла, є два сини, однак вони після смерті матері з ним не спілкуються, та дещо відлюдькуватий – зі своїми благодійниками не має бажання підтримувати контакт, посилаючись на недобрі спогади з молодості, та і друзів у нього немає, лише одна медсестра, міс Джені, може знайти з ним спільну мову.

Настає передріздвяний час, усі готуються до цього величного свята. Міс Джені вмовила його на прогулянку коридором. Активний містер Грінвей готував хор на честь Різдва. Подарунок для Леонтовича – співають різдвяну пісню «Carol of the Bells». Почувши цю пісню, містер Лео втрачає самовладання, і в нього стається смертельний приступ. Однак він висловлює останнє прохання, йому потрібен «лише один лікар» – священик з української церкви «панотець Михайло». 

Це роман-сповідь – сповідь усього життя пана Леонтовича, а точніше Степана Добровольського, від народження і до смерті. Надзвичайно глибокий, пронизливий, часом складний, однак важливий для кожного з нас.Назва роману «Прилетіла ластівочка» дає читачу зрозуміти, про що ж цей твір. Ідеться безпосередньо про знамениту різдвяну пісню та її автора – «Щедрик» Миколи Леонтовича, яка з часом стала відомою з іншою назвою – «Carol of the Bells», однак справжнє авторство було загублене. Знаменитого українського композитора було знищено за радянського правління, під час так званого «червоного терору», бо він був сильний духом, справжнім патріотом, збирачем українського фольклору, творцем прекрасного, мав чисту і віддану віру народові. Ця пісня є символом незнищенності українського духу. Вона проходить через увесь твір і є тим стержнем, на який нашаровуються всі інші події.
Роман просякнутий українським фольклором. Передусім це значна кількість колядок, зокрема: «Добрий вечір тобі, пане господарю!», «Ой на річці на Йордані…», «Не дайте стояти, Впускайте до хати…», «Пізній вечір, небо в хмарах, …», «А у Віфлеємі, …», «Рости величка до черевичка…» тощо. Використано українську лайку. Передано колорит – українські атрибути (сімейна вечеря, вагоме значення родини, національний одяг, який вражає іноземців). Віра у Бога як оберіг українців. У ньому відтворено історичне минуле України першої половини XX століття. 





понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Круглий стіл на тему «Лев Толстой – геніальна людина і письменник»


09 вересня виповнилося 190 років від дня народження Льва Миколайовича Толстого  класика світової романістики, морального мислителя, «учителя життя».
В нашій книгозбірні з цієї нагоди спільно з інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області 25 жовтня було проведено засідання круглого столу «Лев Толстой – геніальна людина і письменник». В заході прийняли участь вчителі зарубіжної літератури, російської мови та літератури. В ході засідання було представлено презентації «Життєвий і творчий шлях Л.Толстого», «Думка сімейна» у творчості Л.Толстого», «Л.Толстой і церква». Присутні обговорювали факти з життя і творчості письменника та його відношення до своїх творів. 






Учасники столу мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Лев Толстой – геній краси і правди», яку організували працівники відділу абонемента нашої бібліотеки.

Спадщина письменника настільки велика, а саме його життя настільки неоднозначне, що його продовжують вивчати і намагаються зрозуміти.

пʼятниця, 3 серпня 2018 р.

Валентин Ткач. Так говорив вуйко Дезьо

Це збірка оповідань, які присвячені вічним темам нашого буття: співвідношенню любові та зради, щастя та успіху, буденному та величному, законності та справедливості.

Особливу увагу автор приділяє цивілізаційній темі  вибору: «що має бути первинним – доцільність чи Віра?»

В оповіданнях висвітлюють питання, які сформовані сучасним суспільством: економіка, криза, розпади морального світу людини, матеріальні цінності та інше.

Книга написана дотепно та з іронією і буде цікавою для читача, який захоплюється оцінками життя не беручи до уваги межі стереотипів. 


Крістіан Крахт. «Імперіум»

Почалося усе ще до того, як молодий чоловік у світлому одязі, з довгим волоссям і тонкою блідою шкірою, підсвіченою вірою, ступив на берег острова Кабакон у Німецькій Новій Гвінеї.



Звали його Авґуст Енґельгардт. Він був письменником, аптекарем, вегетаріанцем, нудистом та філософом. Привела його в Нову Гвінею не мрія, а глибоке переконання, що він знає як і зможе зробити світ досконалішим, а людей – щасливішими і ближчими до Бога. Для початку потрібні були всього-на-всього сонце, острів та кокосова плантація. І Кабакон перетворився на колонію кокосового горіха під мудрим керівництвом Августа Енґельгардта – засновника та очільника квазірелігійного ордена Сонця. 



У основі роману«Imperium» лежить реальна історія реальної людини. Головний персонаж -німецький аптекар, письменник зламу ХІХ-ХХ століть Авґуст Енґельгардт , який вирушив до Німецької Нової Гвінеї. Там заснував квазірелігійний Сонячний орден, який базувався на ідеалах нудизму та вегетаріанства, зокрема на споживанні сонячної енергії та кокосів, які найближче до сонця. І ось так на кокосових плантаціях під сонцем Авґуст Енґельгардт творив свою імперію та сприяв народженню вільної, безсмертної, богоподібної людини.

понеділок, 11 червня 2018 р.

Для вашого дозвілля


"Кожному випадає щаслива нагода - й кожен на неї заслуговує. Ми з Бобом своєї нагоди не змарнували..." 

Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два герої цієї книжки - Джеймс Бовен, вуличний музикант, і Боб, вуличний кіт, - були бездомні й самотні, доки знайшли одне одного. Два випадкові знайомі стають друзями і дарують один одному надію на щастя... 

Цікаво на дозвіллі прочитати книгу Дж. Бовена "Вуличний кіт на ім'я Боб". Бажаємо вам насолоди від читання! 

Доречі, в 2016 році у Великобританії цей твір було екранізовано (режисер Роджер Споттисвуд).