7 вересня в далекому 1923 році було створену Інтерпол. Ця організація асоціюється з заплутаними злочинами, таємницями й стріляниною. Цей детективний настрій передаємо й вам.
У добірці — 7 трилерів та детективів українською мовою.
1. Рут Веа «У лісі лісі темному», Наш Формат
Ім’я письменниці цілком нове для українського читача. Проте критики захоплюються її талантом, і в зарубіжній пресі авторку часто порівнюють із Агатою Крісті. Зараз у топі бестселерів New York Times тримається її атмосферний трилер The Woman in Cabin 10 / Жінка в десятій каюті.
«У лісі-лісі темному» — перший роман письменниці, який одразу після публікації опинився у списку бестселерів за версією New York Times, USA Today, Los Angeles Times, а National Public Radio визнало його найкращою книжкою 2015 року. Права на переклад роману купили 32 країни, в Голлівуді вже готують екранізацію.
Коли старанно приховані і запилюжені часом скелети таки вибираються зі старих шаф на світ божий — чекай біди. Головна героїня — письменниця — несподівано для себе отримує запрошення на дівич-вечірку шкільної подруги, з якою не спілкувалася років з десять. Вихідні мають промайнути весело — гучні посиденьки десь далеко від цивілізації поміж густих лісів англійської провінції у скляному будинку з веселою компанією. Проте щось пішло не так…
За дві доби вона, зранена та скалічена, приходить до тями в лікарняній палаті й із жахом усвідомлює, що нічогісінько не пам’ятає… Хоча й відчуває: трапилося щось жахливе!
2. Давід Лаґеркранц «Дівчина у павутинні», КСД
Продовження циклу «Міленіум» Стіґа Ларссона від шведського журналіста й письменника Давіда Лаґеркранца. Книга була приурочена до десятої річниці від першого видання «Дівчини з татуюванням дракона». Лаґеркранц стверджує, що він намагався дотримуватися літературного стилю Стіґа Ларссона, однак додає, що не використав оригінальний рукопис останнього.
Видатний шведський науковець у галузі штучного інтелекту Франс Балдер викриває співпрацю розвідувальних служб з кримінальними угрупованнями, а за якийсь час його вбивають у власному будинку. Крім поліції, до розслідування цієї справи береться відомий журналіст Мікаел Блумквіст, що проти нього критики й поодинокі колеги розгорнули шалену кампанію цькування. Але Мікаел не зважає на наклепи і з’ясовує всі причини та обставини вбивства. Хоч і не без допомоги молодої гакерки на ім’я Лісбет Саландер, яка дізнається, що за злочином стоять люди, причетні до кримінальної спадщини її батька.
3. Богдан Коломійчук «Візит доктора Фройда», Фоліо
«Візит доктора Фройда» — новий роман про львівського комісара Адама Вістовича. У серії «Ретророман» минулого року вийшли книги Богдана Коломійчука «Небо над Віднем» та «В’язниця душ». Окрім того, кінокомпанія Film.ua і польські сценаристи працюють над створенням пілотної серії серіалу «Лемберг» за мотивами романів.
В 1904 році у Відні, а згодом і у Львові стається серія жорстоких убивств. Розслідування Вістовича перетворюється на безкомпромісну дуель між ним та вбивцею, якого преса нарекла Віденським Упирем. Своєю зухвалістю убивця ніби знущається з цілковитої безпорадності поліції, яка не в змозі припинити вбивства і заспокоїти перелякану громадськість. Знешкодження Упиря стає для комісара Вістовича справою честі, адже на кону не тільки його професіоналізм та багаторічний досвід, а й насамперед — життя коханої жінки. Несподівано свою допомогу комісарові пропонує вже славетний на той час віденський психоаналітик Зигмунд Фройд. Однак для нього Упир — це передусім об’єкт наукового дослідження, а вже потім злочинець.
4. Тесс Ґеррітсен «Хірург», КСД
Тесс Ґеррітсен — американська письменниця китайського походження, яка створила серію бестселерів в жанрах медичного трилера й романтичного трилера. У світі продано 40 мільйонів примірників роману «Хірург». Окрім того, він став основою популярного телесеріалу.
Він приходить лише вночі. Безшумно проникає у дім. Крадеться до спальні, де тільки но прокинувшись від сну, самотні жінки потрапляють до приголомшливого кошмару. Зважаючи на те, що він робить зі своїми жертвами, можна припустити, що злодій знається на медицині. Саме через це його називають Хірург.
Томас Мур та Джейн Ріццолі розслідують серію вбивств. Злочинець наслідує почерк серійного маніяка, якого було вбито два роки тому. Він копією навіть такі дрібні деталі, про які мало кому відомо. Остання з жертв загиблого маніяка Кетрін Корделл, вбила його, та саме через це стає метою нового вбивці. Із кожною наступною жертвою невідомий наближається до Кетрін. Саме Томасу та Джейн доведеться зупинити геніального вбивцю.
5. Стівен Кінг «Кінець зміни», КСД
Це закінчення містичної трилогії «Містер Мерседес» і «Що впало, те пропало» Стівена Кінга, моторошне закінчення містичної трилогії про детективні розслідування Білла Ходжеса. Нагадаємо, роман «Містер «Мерседес» здобув Премію імені Едгара По як найкраща книжка жахів 2015 року.
Один за одним здійснюють самогубство люди, що дивом вижили у натовпі, роздавленому божевільним «Мерседесом», та врятовані детективом Ходжесом на дитячому концерті. Але ж вбивця містер «Мерседес» знаходиться у психіатричній лікарні в стані напівовоча. Чий таємничий голос нашіптує страшні слова, після яких жити несила? Білл Ходжес шукає відповідь на це питання, а наввипередки з ним іде невблаганна смерть.
6. Патриція Гайсміт «Талановитий містер Ріплі», КСД
«Талановитий містер Ріплі» — психологічний детектив американської письменниці Патриції Гайсміт, який вперше було опубліковано 1955 року. Перша книга серії про пригоди Тома Ріплі, що оповідає про все найпотаємніше, що криється в кожному з нас і про що ми не хочемо розповідати. Роман отримав Премію імені Едгара Алана По від Асоціації детективних письменників США.
Завдяки випадковому знайомству з аристократичним американським мільйонером, Том Ріплі нарешті отримує нагоду застосувати свої дещо дивні таланти. Йому належить вирушити до Італії та переконати сина багатія, який тринькає гроші в Європі, повернутися в Штати. Обдарований і разом з тим безбарвний, Ріплі є уособленням свого покоління — нікчемою, що намагається стати будь-ким, аби не розчинитися у натовпі назавжди. Це книжка про людину, яка, не маючи власного обличчя, вирішує привласнити чуже.
Роман неодноразово екранізували, й головні ролі грали, зокрема, Ален Делон і Метт Деймон.
7. Андрій Кокотюха «Коханка з площі Ринок», Фоліо
У 2014 році детективом «Адвокат із Личаківської» Андрій Кокотюха розпочав серію гостросюжетних ретро-романів про Клима Кошового. Дії романів відбуваються з 1898 по 1918 рік. Серію продовжили «Привид з Валової», «Автомобіль із Пекарської» та «Різник із Городоцької».
«Коханка з площі Ринок» — останній виданий на цей час роман із серії. Усього ж книжок про Клима Кошового заплановано сім.
Осінь 1914 року. Почалася Велика війна, Львів окупований російськими військами. Звичний ритм життя міняється назавжди. У місті — голод, холод, арешти. Люди шоковані, виживають. Клима Кошового заарештовано і він чекає вироку в тюремній камері. Все змінює вбивство Божени Микульської, коханки офіцера російського генерального штабу. Коханець — останній, хто навідав її квартиру на площі Ринок. І був не єдиним коханцем. Справа делікатна, розголос не потрібен. Тому Кошовому пропонують залагодити її в обмін на свободу. Рухаючись у пошуку вбивці крок за кроком, Клим та його друг Йозеф Шацький серйозно ризикують життям, відкривають для себе світ шпигунів та зрадників, дізнаються кілька військових таємниць, а головне — останній секрет загадкової красуні Магди Богданович.