Найкращі екранізації української класики до Дня українського кіно
9 вересня — День
українського кіно. З цієї нагоди ми підібрали 5 відомих вітчизняних
екранізацій, які зняли за мотивами шедеврів нашої класики.
Ці фільми нагадують
українським глядачам, що вітчизняна література може з геніальною
легкістю опинитись на широких екранах та спонукати до перечитування
видатних творів. Тож подивіться у цей день чудові кінострічки від
видатних та безстрашних режисерів, які творили в умовах радянської
та пострадянської цензури.
Тіні забутих предків
режисер Сергій Параджанов
«Тіні забутих предків» — український художній фільм режисера Сергія Параджанова, відзнятий у 1964 році на кіностудії ім. Олександра Довженка. Це екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Режисер про кінострічку говорив так:
«Фільм не з’явився на порожньому місці… Був великий класик Коцюбинський. Вражений красою Карпат, він створив своїх Ромео і Джульєтту, поетичну притчу про кохання. Пам’ятаєте картину Тіціана, на якій зображені дві жінки — „Любов земна і Любов небесна“. У моєму фільмі це — Марічка і Палагна».
Зйомки кінострічки
здійснювалися у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня
Івано-Франківської області. Саме тут Михайло Коцюбинський написав свою
повість.
Наталка Полтавка
«Наталка-Полтавка» —
телефільм-опера відзнятий у 1978 році. Екранізація опери Миколи Лисенка,
яку композитор написав, натхненний однойменною музичною драмою Івана
Котляревського.
Наталка Полтавка
режисер Родіон Юхименко
Основна дія кіноопери відбувається в Україні на Полтавщині. Джерельною базою фільму є життя українського суспільства на початку XIX ст. У фільмі розповідається про розлуку дівчини з коханим та одруження з немилим. Твір «Наталка-Полтавка» вже давно став класикою української літератури, музики, театру, кіно.
Україна в огні
режисер Олександр Довженко
Режисер, створюючи багатогранну панораму історичних подій, не прикрашує дійсності. Він прямо говорить про існування героїзму, сили духу та патріотизму, про людей з дріб’язковими душами, боягузів та псевдопатріотів: «Душі у людей були маленькі, кишенькові, портативні, зовсім не пристосовані до великого горя».
Камінний хрест
режисер Леонід Осика
У фільмі не дається ніякого пояснення, тим більше не робиться ніяких моральних висновків із цієї історії. Але досить чітко показано, як головний герой фільму трансформується із миролюбної людини у справжнісінького ката. Сценарій написав Іван Драч.
Чорна рада
режисер Микола Засєєв-Руденко
Основні події фільму розгортаються у тяжкі для України історичні часи. Після смерті Богдана Хмельницького загострюється боротьба за гетьманську владу між Якимом Сомком й Іваном Брюховецьким. Кульмінацією запеклої політичної ворожнечі стає Чорна рада 1663 року. У фільмі присутні масштабні батальні сцени, мальовничі національні костюми. Відомі й улюблені актори роблять фільм привабливим для широкого кола глядачів.
Джерело: http://vsiknygy.net.ua/
Немає коментарів:
Дописати коментар